Rulluisutamine 13.08.2022
AeroBike

Viimsis sõidetud Filter Rullituuri etapivõidud läksid Lätti

Filter Rullituuri kolmandal etapil Viimsis sõideti eraldistardist sõidud, kus olid kiireimad lätlased Reinis Snotios ja Agate Priedite.

Znotiose võiduajaks mõõdeti 9,2-kilomeetrisel distantsil 14.49, millega ta edestas parimat eestlast Andrus Kuuske 7,5 sekundiga. Kusjuures 5,9 kilomeetri peal lahutas mehi omavahel said 0,2 sekundit. Kolmas koht läks samuti Lätti, kui Sandis Reinsons kaotas kaasmaalasele 22 sekundiga. Kuue parema sekka sõitsid end veel Mart Markus (+43,7), Lauris Bitenieks (+56,6) ja Kert Keskpaik (+59,1).

Naiste klassis mõõdeti Priedite võiduajaks 16.49. Parima eestlannana tulemuse kirja saanud Keiu Oras kaotas lõunanaabrile 20,5 sekundiga. Kolmanda koha sai Lisandra Tarmet (+2.01). Kuue sekka jõudsid ka Käroli Kütt (+2.16), Daniela Anna Livcane (+2.26) ja Marta Lejstrauta (+3.07).

Filter Rullituuri neljas ja ühtlasi viimane etapp sõidetakse pühapäeval, 14. augustil Jõgeval, kus on kavas 42-kilomeetrine maratoni- ja 21-kilomeetrine poolmaratonidistants ning kümnekilomeetrine rahvarull.