Jooksmine 19.04.2024

Suusamehed võtsid Vaskna järve jooksul kolmikvõidu

Võrumaa jooksusarja avaetapil Vaskna järve jooksul oli õhutemperatuur ilmselt suusatajatele meeltmööda, sest esikolmikusse mahtusid täna ainult suusamehed. Äsja tippsportlase karjäärile joone alla tõmmanud Raido Ränkel jätkas Võrumaal sealt, kus mullune suvehooaeg lõppes ehk võttis selge ja ülekaaluka võidu. Kaheksa kilomeetri läbimiseks kulus Ränkelil 26 minutit ja 16 sekundit.

Teise koha teenis Ränkelist 11 aastat noorem laskesuusataja Joosep Perv. Kaotust kogunes võitjale poolteist minutit ning tulemuseks 27.49. Kolmandana, Pervist vaid kuus sekundit hiljem ületas lõpujoone Karel Tammjärv (27.55).

Naistest oli kiireim üldarvestuses 36ndana lõpetanud Laura Lillepuu (35.31). Mõned sekundid hiljem ületas lõpujoone Eva Lotta Joonas (35.49), kellele omakorda nelja sekundiga kaotas naiste arvestuses kolmanda koha teeninud Erika Udras (35.53).

Lühema, 5 km pikkuse võistlusmaa kiireimad olid Eerik Vahtra ja Miina-Liisa Juhkam.

Kokku sai kolmel ajavõtuga distantsil esialgsetel andmetel tulemuse kirja 298 osavõtjat.

Võrumaa jooksusari jätkub 2. mail jooksuga ümber Tamula järve.