Jooksmine 15.04.2024

Roman Fosti Bostoni maratonil esimese 50 seas

TÄIENDATUD: jooksja koht täpsustatud

Roman Fosti sai Bostoni maratonil eliitjooksjate seas 45. koha näidates ilmekalt, et ka peale tippjooksja karjääri lõpetamist on võimalik korralike tulemusi näidata. Maratonimehena tuntud jooksja tulemuseks sel maailma vanimal järjepidevalt korraldatud jooksumaratonil oli 2.29.44.

Poolmaratoni vaheajapunkti jõudis Fosti, kui stardist oli kulunud 1.09.08, kuid Bostoni maratoni esimene pool ongi langeva rajaprofiili tõttu teisest poolest kiirem.

Eliitjooksjate grupist hiljem startinud ja seetõttu ka hiljem lõpetanud jooksjate lisandumisel lõpuprotokolli täpsustus ka Roman Fosti koht protokollis (119). Kuna Bostoni maratonil lähetatakse jooksjad rajale eraldi stardigruppides, võib ka jooksja lõplik koht võistluse käigus muutuda.

Fosti tegi oma viimase tiitlivõistluste stardi 2022.a. Euroopa meistrivõistlustel Münchenis, kus sai tulemusega 2.19.34 41. koha. Mullusel Tallinna maratonil oli Fosti resultaat 2.22.15. Kaks nädalat tagasi võitis ta Küprosel toimunud poolmaratoni.

Bostoni maratonil suutsid kolme tunni piiri alistada veel kaks Eesti jooksjat, Olari Orm lõpetas tulemusega 2.48.47 ning Ivar Sikk ajaga 2.59.21.

Bostoni maratoni üldvõidu võttis Etioopia jooksja Sisay Lemma, kes jõudis poolmaratoni vaheajapunkti napilt üle tunnise ajaga (1.00.19), kuid kulutas teisele poolele esimesest enam kui kuus minutit rohkem aega saades tulemuseks 2.06.17.

Naistest oli kiireim Keenia maratoonar Hellen Obiri (2.22.37).

Esmaspäeval toimunud Bostoni maratoni korraldati 128. korda.