Jooksmine 21.04.2024

Rannametsa luitejooksu võitsid Franko Reinhold ja Anneli Ratassepp

Pärnumaal toimunud Rannametsa luitejooksu võitis Franko Reinhold. Eestimaa kõrgemate luidetega kaitsealale maha märgitud 8,3 km pikkuse võistlusmaa läbimiseks kulutas Reinhold 29 minutit ja 17 sekundit ning teenis sellega väärt võidu.

Teise koha, täpselt nagu mõni päev tagasi toimunud Pärnu sinilillejooksulgi, saavutas Aleksandr Kuleshov, ajaks temal 29.39.

Kolmanda koha teenis Enari Tõnström, kelle ajaks fikseeriti 30.07.

„Olen aastaid selle nimel tööd teinud ja jõudsin oma aja ära oodata,“ rõõmustas üle aastate pärnakana poodiumi kõrgeimale astmele jõudnud Reinhold, kelle sõnul olevat Luitejooks talle spordi juurde jõudmisel suurt mõju avaldanud. „Olin 2013. aastal esmakordselt starti tulles 15aastane ja unistasin toona, et jooksen tulevikus poodiumile: nüüd sai see teoks,“ ütles võitja. Õnnelik võitja mainis sedagi, tegemist on tema karjääri parima tulemusega.

Naistest võttis mõnusa võidu Anneli Ratassepp, kes 20ndana lõpetades oli parim naine rajal. Tema tulemuseks 34.40.

Naistest sai teise koha Mirtti Verbitskas (35.51) ning kolmanda Hanna-Liina Palu (37.56).

„See oli mul sel hooajal esimene võistlus, mis kulges väga raskelt,“ tõdes Ratasepp, kes plaanib uut starti juba nädala pärast.

Luitejooks on Eestis ainus klassikaline liikumisüritus, kus on võimalik osaleda koos koeraga. Koertekrossi meeste üldises paremusjärjestuses troonis 18.26,6ga esikohal lätlane Everts Janušauskis, kellele järgnesid 18.44,9ga greyster Tõruga jooksnud Lumac Baltic/Baltospordi esindaja Tarvo Siim ning sama klubi liige, greyster Bountyga 20.03,7 kirja saanud Aleksandr Vassiljev.

Naiste seas ei leidunud vastast Saksa lühikarvalise linnukoera Dariga jooksnud Kätlin Pillartile (19.46,8). Teist aega 19.55,2 näitas greyster Horaga raja läbinud lätlanna Evija Černiševa, kolmandad olid 20.50,2ga Baltospordi kasvandikud Weimari koer Luna ja Irina Biziaeva.

Rannametsa luitejooks oli Pärnu Kahe Silla Klubi korraldatava kolmikürituse esimene osavõistlus.

Rannametsa luitejooksu 8,3 km pikkusel põhidistantsil sai tulemuse kirja 331 jooksjat, neile lisandus ligi 150 retkelist ning 64 koertekrossi läbinut.

Kõiki Rannametsa luitejooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti.

Fotod: Elise Saarna

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha 27.04 toimuva Janeki maratonini.