Jooksmine 04.07.2020

Pühajärve jooksu võitsid Jekaterina Patjuk ja Juri Kovaljov

39. Pühajärve jooks oli tänavuse jooksuaasta üks esimesi suuremaid võistlusi, mis andis hea indikatsiooni selle kohta, kes millises vormis on ning kuidas kevadised treeningud õnnestunud on. Täna võttis mõnevõrra üllatuslikult võistluse võidu 21-aastane Juri Kovaljov. Mullu võitis Kovaljov Eestis vaid ühe jooksuvõistluse, Pärnus toimunud Eesti karikavõistluste 5000 m distantsi. Peetri jooks lõppes mehe jaoks kaheksanda kohaga, Narva Energiajooksu poolmaraton kaheteistkümnenda kohaga. Täna tuli aga esikoht ning tulemusega, mis oleks andnud võidu ka mullu, tunamullu või kolm aastat tagasi.

Juri Kovaljovi võidutulemuseks 34:29. Kümne sekundiga jäi talle alla Karel Hussar (34.39) ning kolmanda koha sai Morten Saetha (35:00). Esimese kuue sekka mahtusid veel Janar Juhkov (35:19), Marti Medar (35:27) ja Rauno Jallai (35:36). Aastad pole vennad – mullu olid nimetatud jooksjatest esikuuikus vaid Jallai ja Juhkov.

Naistest võttis üldarvestuses 16. kohal lõpetanud Jekaterina Patjuk (38:15). Laura Maasik kaotas 52 sekundiga (39:07) ja Liina Luik enam kui minutiga (39:28).

Üleeile Võrumaa jooksusarja avaetapi võitnud Marion Tibar oli täna neljas (41:17), Kadiliis Kuiv viies (41:24) ja Maria Veskla kuues (41:43).

Kokku sai 10,7 km pikkusel võistlusmaal tulemuse kirja 557 osavõtjat (mullu 560).

Delfi Järvejooksude viimane etapp on 22. augustil toimuv Jooks ümber Ülemiste järve.

Kõiki Pühajärve jooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.  Saad seda teha Marathon100 veebilehel siin.  Jooksjate tagasiside võimaldab korraldajatel võistlusi paremaks muuta, selle põhjal selgitatakse ka Eesti parimad jooksuvõistlused.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti OÜ.

Fotod: Stamina