Jooksmine 28.04.2024

Päikseline Janeki maraton pakkus nii pingelist sekundiheitlust kui rohkelt jooksurõõmu

Viiendat korda toimunud Janeki maratoni starti asus imekena kevadilmaga rekordiliselt osavõtjaid, kes võtsid ette erinevaid distantse viiest kilomeetrist viiekümneni. Rajal oli näha nii rohkelt eneseületust, liikumisrõõmu, võitlust iseenda ja rajarekordiga, kui ohtralt naeratavaid jooksjaid.

Pikima, 50 km distantsi otsustas läbida kolm jooksjat, kellest Ülo Niinemets läks rajale plaaniga üle joosta Lauri Ennu mullu püstitatud rajarekord 3.34.13. Sama plaaniga läks rajale tegelikult ka Lauri Enn ise ning tandemis, kordamööda vedades läbitigi esimesed 42 km. Seejärel läksid jooksjate teed lahku: Lauri lõpetas võistluse maratoni finišisse jõudes, samal ajal kui Ülo jätkas teed veel kaheksa kilomeetri jagu. Vaatamata marulisele lõpuspurdile jäi Ülo Niinemetsa 50 km võidutulemus sel korral kahjuks vaid üheksa sekundiga võistluse rajarekordile alla, kuid tulemus 3.34.22 tõi sellel distantsil siiski suveräänse võidu.

Oma esimese 50 km läbisid ka Bergo Ruberg (4.35.41) ning Soome jooksja Noa Rönkkö (4.47.06).

Maratonis teenis juba kolmanda Janeki maratoni võidu Ahti Nuga, kes lõpetas oma 75nda maratoni ajaga 2.47.50. Esmakordselt Janeki maratoni ajaloos läks sel distantsil teine koht jagamisele, sest nii Lauri Enn, kui Ülo Niinemets said protokolli kirja kümnendiku pealt sama aja, 2.58.42.

Meeste maratoni esikolmik

Naistest pälvis ülekaaluka võidu Julia Rakitina, kelle ajaks Järve metsas toimunud jooksuüritusel tuli 3.26.57.

Naistest oli teine Siiri Pilt (3.53.08) ning kolmas uue isikliku rekordiga lõpetanud Õnne Täht (3.55.16).

Naiste maratoni teine-kolmas

Poolmaratoni starti asus 54 jooksjat ning oma kolmanda võidu sel distantsil Janeki maratonil pälvis Aaro Tiiksaar. Aaro tulemuseks 1.16.04.

Poolmaratonis sai teise koha Erkki Hummal, tema tulemuseks 1.22.37 ning kolmanda Tauno Steinberg (1.26.23).

Meeste poolmaratoni esikolmik

Naistest pälvis oma sünnipäeval ilusa võidu Lilian Jõesaar, kes kiireima naisena lõpetas üldarvestuses kõrgel neljandal kohal, tema tulemuseks 1.29.46. Kadri Koit sai uue isikliku rekordiga 1.34.48 teise koha ning alles nädal tagasi eduka maratonidebüüdi teinud Eva-Maria Vaher kolmanda (1.42.23).

Naiste poolmaratoni esikolmik

Tempoka 5 km distantsi parim oli Arnaud Alcover, kes pälvis võidu ajaga 18.04. Teise koha teenis uue isikliku rekordi püstitanud Kristjan Tulp (19.35) ning kolmanda Marathon100 andmetel samuti uue isikliku teinud Roland Mäe (19.39).

Meeste 5 km esimesed kaks.

Naistest teenis võidu tänavuses projektis Eesmärgiks Tallinna maraton osalev Elis Kaurson, kellele järgnesid Greete Toss ja Krista Elmet.

Naiste 5 km esikolmik

Kokku võttis Järve metsas toimunud viiendast Janeki maratonist osa 186 naeratavat jooksjat, neile lisanduvad veel ligi 80 virtuaaljooksul startinut. Janeki maratoni virtuaaljooks kestab kuni 30.04 ning sellele registreerimine on jätkuvalt avatud.

Kui olid täna isegi rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Teretulnud on nii hinnangud kui kommentaarid. Tagasisidet saad anda kuni reedeni, 3. maini.

Kui leiad tulemustest vea, kirjuta run@marathon100.com

Ajavõtuteenus Timesport. Janeki maratoni toetasid Eesti Kultuurkapital, AS Jalajälg ja Pringstore.

Kuues Janeki maraton toimub 26.04.2025 ning registreerimise sellele päikselisele jooksule avame pühapäeval.