Jooksmine 05.05.2024

Kuressaare linnajooksu võitsid Tiidrek Nurme ja Kertu Kula

Mullu Kuressaare linnajooksu 10 km raja poolest tunnist kiiremini läbinud Tiidrek Nurme võttis selge võidu ka täna, seekordseks võidutulemuseks 31.17.

Värske rajapassiga linnajooksul sai teise koha Bert Tippi, kes on tänavu täpselt samal positsioonil lõpetanud ka Valga Valka City Runi ja Põhja-Tallinna kevadjooksu. Kuressaares tõi teise koha tulemus 32.58.

Kolmanda koha pälvis sel aastal juba mitmeid magusaid võite noppinud Franko Reinhold, kes ületas lõpujoone ajaga 33.07.

Kiireim naine, Kertu Kula, jäi napilt esikümnest välja, kuid aeg 38.47 oli siiski naistest konkurentsitult parim. Kertule on see tänavu juba teine kord pjedestaali kõrgeimale astmele sammuda, sest esikoha teenis ta ka Põhja-Tallinna kevadjooksu 5 km distantsil.

Naistest võttis teise koha Anni Kingsepp (40.07) ning kolmanda Anne-Ly Palm (40.34).

Lühemal, 5 km rajal sai natuke palsamit oma haavadele Viljandi järve jooksul Leonid Latsepovi selja taga lõpetanud Julius Muriuki, kelle tulemus 15.14 on Marathon100 andmetel ka Kuressaare linnajooksu uus rajarekord.

Teise koha sai lühemal distantsil Janar Mai ning kolmanda Jaen Ots.

Naistest teenis 5 km võidu Õnnely Rahu, kellele järgnesid Adeele Neitsov ja Lisett Alt.

Kuressaare Linnajooksul oli osalemas rekordarv 1793 väiksemat ja suuremat jooksusõpra ning tegu oli viimaste aastakümnete  kõige osavõturohkeima linnajooksuga (viimatine rekord 1511 pärines eelmisest aastast). Lastejooksul oli osalejaid 721, Sportlandi 10 km 180 ja 5 km (jooks ja kõndimine) 892. Kuressaare linnajooks liigub osalejate arvu poolest kasvavas trendis ja nii anti taas Kuressaare linna sünnipäeva tähistamisele meeldejääv sportlik panus. Linnajooksu korraldajate esindaja Mati Mäetalu märkis, et ürituse võib kindlasti lugeda kordaläinuks. "Korraldajate poolt vaadatuna õnnestus jooksuüritus suurepäraselt – suur osalejate arv, super ilm mõlemal päeval ja suurepärane meeleolu. Rohkem ei oska korraldajana tahtagi ja tundub, et meie linnajooks on Eesti jooksukalendris üsna tugevalt kanda kinnitanud" märkis Mäetalu.

Kuressaare linnajooks oli ka RIMI Eesti linnajooksude teine osavõistlus, sari jätkub 31.05-1.06 toimuva Narva linna jooksuga ning juuni esimesel päeval aset leidva Rakvere ööjooksuga.

Kõiki Kuressaare linnajooksu tulemusi vaata Marathon100 veebist siit:

5 km distants

10 km distants

Märkides päringulahtrisse soo ja vanuseklassi näed tulemusi ka vanusegruppide lõikes.

Võistluse ajavõtuteenus Championchip Eesti.

Kui olid ka ise rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta. Saad seda teha uudise lõpus olevas ankeedis kuni 12. maini.