Jooksmine 08.07.2020

Kaur Kivistik alistas põnevas 1500 m jooksus Tiidrek Nurme

Naistest võttis võidu vaid 16 aastane lätlanna

Teisipäeval Rakveres toimunud Eesti staadionijooksusarja avaetapp tõi kohale mitmed tugevad jooksjad, paljude jaoks oli tegemist esimese staadionivõistlusega sel aastal. Sel korral võttis võidu Eesti parim takistusjooksja Kaur Kivistik, kes alistas ka selle distantsi Eesti rekordiomaniku Tiidrek Nurme.

Põnevas jooksus, kus võitja otsustati lõpusirgel, ületas Kaur Kivistik finišijoone tulemusega 3.56,42. Teise koha võttis Olavi Allase, kaotust Kaurile poole sekundi jagu (3.56,91). Neljandana, lätlase Blajsi järel lõpetas Tiidrek Nurme (3.58,61). Viienda koha sai Mark Abner (3.59,51) ning kuuenda Roman Hvalõnski (3.59,90).

Naistest võitis vaid 16-aastane lätlanna Invida Maurina, kelle isiklik rekord Läti kergejõustikuliidu andmetel oli enne võistlust 5.16,67. Eile paranes rekord enam kui pool minutit ning tulemus 4.39,80 tähendas ka nappi võitu. Kelly Nevolihhin kaotas 14 sajandikuga.  Kolmanda koha sai Katrin Zaitseva (4.41,85), neljanda Katrina Stepanova (4.46,25), viienda Kaisa Kukk (4.47,83) ning kuuenda Maria Veskla (4.54,06).

U18 vanuseklassis oli parim Jan Jorke Ellam (4.40,52), U20 vanuseklassis Läti jooksja Kalvis Kilups (4.21,22), U23 vanuseklassis Deniss Šalkauskas (4.02,39), naiste U20 vanuseklassi parim oli Birgit Veldi (5.12,47).

Eesti staadionijooksusari jätkub 19. juulil Kadriorus toimuvate Eesti 10 000 meetri jooksu meistrivõistlustega.

Eesti staadionijooksusarja esimese etapi tulemusi näed Marathon100 andmebaasist SIIT.