Jooksmine 03.05.2024

Kaisa Kukk võitis trepijooksu MM-võistlustel pronksmedali

Kaisa Kukk võitis Taipeis toimunud trepijooksu MM-võistlustel pronksmedali. Maailmameistriks tuli itaallanna Valentina Belotti, kelle tulemuseks 22.29,28. Teise koha teenis jaapanlanna Yuko Tateishi jäädes võitjast maha enam kui kahe minutiga (24.51,23). Kolmanda koha pälvinud Kaisa Kukk edestas sakslannat Verena Schmitzi veidi enam kui sekundiga (ajad vastavalt 25.24,96 ja 25.26,09).

Võistluse käigus pidi jooksma esmalt tornmaja 91sele korrusele ning seejärel 59ndale. Kahe jooksu tulemused liideti.

Esimese jooksu järel hoidis Kaisa Kukk neljandat kohta jäädes sakslannast Schmitzist maha 18 sekundiga. Teises jooksus kohad vahetusid, Kaisa läbis 59 korrust Schmitzist omakorda 19 sekundi jagu kiiremini ja teenis aegade summeerimisel kolmanda koha.

Merlyn Valma-Ulm sai naistest 16nda koha (29.46,72), Marek Peet sai 28. ning Lauri Ulm 29. koha.

Meestest tuli maailmameistriks Malaisia sportlane Wai Ching Soh (18:36,62), hõbemedal läks Ryoji Watanabele Jaapanist (18:40,04) ning pronks Mark Bourne’le Austraaliast  (19:33,12). Eestlaste ajad olid vastavalt 26.22,11 ja 26.45,1.