Rulluisutamine 15.08.2022
AeroBike

Filter Rullituuri finaaletapil Jõgeval olid parimad Znotins ja Oras

Filter Rullituuri viimasel ehk neljandal etapil Jõgeval pälvisid põhivõistlusel esikohad lätlane Reinis Znotins ja Keiu Oras.

Maratonidistantsil sõitsid teistelt ligi ühe ja poole minutilise vahega eest Znotins ja Andrus Kuusk. Oma paremuse pani üheksaringilisel võistlusel Jõgeva linnas toimunud finišis maksma Znotins ajaga 1:17.26. Kuusk kaotas võitjale 12 sekundiga. Kolmanda koha sai Sandis Reinsons (+1.34).

Parima naisena lõpetas üldarvestuses 24. koha saanud Oras ajaga 1:30.27. Teisena ületas finišijoone Elizabeth Jõgi (+9.19) ja kolmandana Ilvija Berzina (+11.31).

Poolmaratonidistantsil olid kõige kiiremad Rodrigo Saudins (35.29), Gustavs Vacietis (35.30) ja parima neiuna lõpetanud Agate Priedite (35.37). Kolmas noormees oli Ralfs Konrads (37.25) ning teine ja kolmas neiu vastavalt Anna Krumina (37.31) ja Käroli Kütt (40.08).

Rahvarullil selgus võitja ülitihedas finišis, kus Daniela Anna Livcane (21.09,2) edestas lõpuks vaid 0,7 sekundiga Katrina Krumina. Kolmanda koha sai omakorda 0,1 sekundiga kaotanud Martins Baumanis. Tüdrukute seas sai kolmanda koha Liva Baumane ning poiste hulgas said teise ja kolmanda koha vastavalt Karlis Lejstrauts ja Davids Leonards Silins.

Sarja koondarvestuses pälvis põhidistantsil esikoha Znotins. Teise koha teenis Kuusk ja kolmanda Reinsons. Naiste seas oli parim Oras.