Jooksmine 08.11.2020

Eesti ühe vanema rahvajooksu, Viljandi Linnajooksu, võitsid Tiidrek Nurme ja Leila Luik

Eesti ühe vanema rahvajooksu, tänavu juba 65. korda toimunud Viljandi linnajooksu 10,4 km pikkuse põhidistantsi võitis Tiidrek Nurme (avafotol, kõik fotod: Riho Lüüs). Tänavu väga heas vormis olev Nurme läbis distantsi tulemusega 32.00. Nurme treeningpartner, Ibrahim Mukunga Wachira, jäi maha enam kui minutiga, kuid teiseks kohaks sellest täna piisas. Teise koha andis tulemus 33.18.

Kolmandana lõpetanud Keio Kits (34.20) oli parim Viljandimaa jooksja.

Meeste esikolmik. Foto: Riho Lüüs

Esimese kuue sekka jooksid veel Deniss Šalkauskas (35.20), Joosep Tammemäe (36.33) ja päev varem Valga Mardijooksu teisena lõpetanud Andrus Lein (37.24).

Mõnevõrra üllatuslikult ei võtnud ükski esikuuiku jooksjatest mäekuninga tiitlit, selle arvestuse võitis 36. kohal lõpetanud Kevin Ervald, kes läbis Pika tänava tõusu isegi võistluse võitnud Tiidrek Nurmest kiiremini.

Naistest võitis tänavu septembris esimese poolpika Ironmani triatlonidistantsi läbinud Leila Luik (fotol). 39 minuti ja 26 sekundiga finišeerinud Leila Luik oli üldarvestuses 14.

Teise koha sai Ingrid Riipus (43.05) ning kolmanda Sille Puhu (43.38).

Naiste esikolmik, foto: Riho Lüüs.

Lühema, 5 km pikkuse distantsi parimad olid Sander Järvsoo ja Mia Lii Kaigas.

Kokku sai võistluste jooksudistantsidel tulemuse kirja 431 osavõtjat, see number on isegi mullusest osavõtjate arvust suurem.

Kõiki Viljandi linnajooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.  Märkides soo/vanuseklassi näed võistluse tulemusi soovitud vanusegrupi lõikes.

Võistluse ajavõtuteenus: Championchip Eesti OÜ