Jooksmine 23.03.2024

Eesti maratoonarid võitsid veteranide EM-il kaks medalit

Eesti maratonijooksjad startisid edukalt Poolas toimunud veteranide Euroopa Meistrivõistlustel võites kaks medalit.

Aleksandr Kuleshov pälvis ajaga 2.34.24 vanuseklassis M45 hõbeda. Nimetatud vanuseklassis läks võit ajaga 2.28.29 Poola. Kuleshov võttis sihiks Eesti rekordi antud vanuseklassis, kuid jäi eesmärgist kahjuks vaid paarikümne sekundi kaugusele.

Teine medal võideti meeskondlikult vanuseklassis M45. Eestile tõid pronksi Kuleshov, Valeri Kääpa ja Janek Oblikas. Kuna kõik tiimi liikmed võistlesid erinevates vanuseklassides, paigutati Eesti tiim kõige noorema jooksja ehk Aleksandr Kuleshovi vanuseklassi.

Valeri ja Viivi Kääpa olid väga lähedal ka individuaalsetele medalitele. Valeri teenis tulemusega 3.27.23 vanuseklassis M65 viienda koha. Viivi Kääpa sai tulemusega 3.57.41 vanuseklassis N60 neljanda koha.

Kokku lõpetas Torunis toimunud võistluse 497 maratoonarit.

Pilvise ja vihmasabinate saatel toimunud maratoniga tähistati ka Poola maratonide 100ndat aastapäeva.